Een themajaar 'Visserij' zonder bij onze vishandelaars te passeren? Die vis braadt niet. De redactie van Tij-dingen zwom van viswinkel naar viswinkel. Onze tweede stop? Vishandel Neptune (Mathias Dekeyrel)
Het concept bleef altijd hetzelfde: vis verkopen, goed en vers.
Mathias is een nuchtere man. Op de vraag waar hij zich zorgen over maakt, antwoordt hij droogjes: "Wij proberen ons zo weinig mogelijk zorgen te maken, anders word je gek."
Wat hem wel hoopvol stemt: de blijvende interesse in vis, van jong en oud. "En vooral de appreciatie van onze klanten. Dat respecteren wij het meest."
Na sluitingstijd klopten 2 sportvissers aan. Ze hadden net een zandhaai van 2 meter op het strand gevangen. Of Mathias die even wilde strippen en fileren. Het atelier was al opgekuist. "Ik gaf ze dit advies: als het voor de sport is, catch and release." (lacht)
Budgettip? Blauwe leng, als alternatief voor kabeljauw in drukke periodes. Weinig mensen kennen het.
Echt verse vis herken je volgens hem aan de glans, de kleur en de geur.
Meest onderschatte vis: schelvis. De vis van het jaar is de zeeduivel, maar Mathias nuanceert: "Als de prijs te hoog wordt, haken mensen snel af, al blijft het een gewilde vis."
Budgettip? Blauwe leng, als alternatief voor kabeljauw in drukke periodes. Weinig mensen kennen het. Weinig mensen zouden het verschil proeven.
Ingevoerde vis van de andere kant van de wereld? "Voor de meeste klanten zeker niet gewenst. Maar binnen Europa zijn er mooie producten die we lokaal niet vinden."
Favoriet gerecht? Tong met friet. "Uit nostalgie en het blijft een topper. Al komt een Europees kreeftje belle-vue met stokbrood dicht in de buurt."