Op vrijdag 7 maart (om 19.30 uur) verwelkomen we Maxim Reckelbus in het Duinenhuis.

Deze laatstejaarsstudent fysica en sterrenkunde vertelt over de fascinerende datareleases van de GAIA-telescoop.

Die maakt sinds 2013 de meest gedetailleerde 3D-kaart van onze melkweg ooit. Hoe werkt GAIA en wat onthullen de gegevens? Dat ontdek je tijdens deze boeiende avond.

Kom naar deze voordracht en leer meer over botsende neutronensterren. Prijs? 7 euro (leden: 5 euro). Schrijf je nu in via desterrenjutters@gmail.com

Weg met lichthinder

Claude Cottyn van de vzw Leven(de) nacht geeft op vrijdag 14 maart (om 19.30 uur) een presentatie over lichthinder. Achteraf neemt hij je mee voor een wandeling in de omgeving van het Duinenhuis.

En ook nog deze activiteiten

  • Mis de sterrenkijkdagen niet (op het dak van het Duinenhuis): vrijdag 7 en zaterdag 8 maart. Telkens om 20 uur.
  • Op vrijdagen 14 en 21 maart zijn er waarnemingsavonden op de sterrenwacht. En tijdens Earth Hour op zaterdag 22 maart geniet je van nog meer sterren dan anders.
  • Noteer zeker de gedeeltelijke zonsverduistering - 1/3 van de zon wordt bedekt door de maan - in je agenda: zaterdag 29 maart.