Koksijde is al altijd nauw verbonden geweest met het vliegwezen. Er is de airshow-historiek die de laatste jaren een update kreeg met het kampioenschap luchtacrobatie.

Deze keer verwelkomt de West Aviation Club (WAC) je op 5 en 6 juli voor het BOACK.

En even ervoor, op woensdag 2 juli, is er opendeur van de luchtmachtbasis.

Benelux Open Aerobatic Championship Koksijde is nu een wereldspeler

Het Benelux Open Aerobatic Championship Koksijde, kortweg BOACK, is terug. Intussen uitgegroeid tot een traditie op onze militaire basis: het kampioenschap luchtacrobatie, georganiseerd door Royal West Aviation Club.

Dit event is open voor het publiek tijdens het weekend van 5 en 6 juli (10-18 uur). De toegang is nog steeds gratis, mits registratie.

Elk jaar is er een update van het concept. In 2024 deden de Nederlanders mee aan het kampioenschap. Voor 2025 gaan alle remmen los. BOACK wordt nu een etappe van de Aerobatic World Cup. De AWC is zoals het Formule 1-kampioenschap voor aerobatics. Verschillende bestemmingen (Duitsland, België, Engeland, Turkije) staan gepland. Dus dat betekent meer vliegtuigen, meer concurrentie en ook extra entertainment.

Wil je zelf ook in de lucht?

Boek dan een luchtdoop, ook op de grond zie je de vliegtuigen van dichtbij - toestellen van de club en historische exemplaren: Spitfire, Catalina, NH90, de mughelikopter, een gyrocopter.

Ook de Sea King is van de partij.

Opendeurdag luchtmachtbasis

Op woensdag 2 juli (13-17 uur) maak je kennis met de diensten van de eenheid, federale en regionale diensten (politie-brandweer).

Er vinden ook vliegdemonstraties plaats. Dit event steunt het goede doel: het nationaal hulpfonds voor slachtoffers van het Belgische vliegwezen.

Buitenkans: win een luchtdoop met de NH90. De ster van de namiddag is de iconische Sikorsky S-58.

VIDEO. Sikorsky op 50-jarig jubileum van Squadron Koksijde

Video

Beeld. Lambert J. Derenette.